nomani
21 اسفند 1401 - 18:07

مسئولان کمیته راهبری ارزیابی عملکرد رؤسای دانشگاهها منصوب شدند

وزیر علوم، در احکام جداگانه‌ای، رئیس‌ کمیته راهبری «سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای مؤسسه‌های علمی» و دبیر این کمیته را منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در احکام جداگانه‌ای، محمد سلیمانی قائم مقام وزیر و رئیس مرکز هیئت‌های امنا و هیئت‌های ممیزه را به‌عنوان رئیس‌ کمیته راهبری «سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای مؤسسه‌های علمی» و روح‌الله رازینی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری را به عنوان دبیر این کمیته منصوب کرد.

دراین حکم آمده است: با توجه به تحقق نظام مدیریت حرفه‌ای در حوزه علم و فناوری کشور و سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای مؤسسه‌های آموزش‌عالی، پژوهش و فناوری، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رئیس‌ و دبیر کمیته راهبری «سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای مؤسسه‌های علمی» را منصوب کرد.

وزیر علوم همچنین در نامه‌ای به روسای دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش‌عالی، پژوهشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری درخواست کرد: به‌ منظور ارج‌ نهادن به مدیریت حرفه‌ای آموزش‌عالی، تأکید بر مدیریت دانش و ثبت الگوها و تجارب موفق، ضروری است عملکرد رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش‌عالی، پژوهش و فناوری در بازۀ زمانی یک‌سال گذشته ارزیابی شود تا الگوهای موفق مدیریتی در محورهای راهبردی برای توانمندسازی، بهبود و ارتقای عملکرد معرفی شوند.

وزیر علوم تأکید کرد: با توجه به تدوین الگوی سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای موسسه‌های علمی، انتظار می‌رود رؤسای تمامی مؤسسه‌ها در فرآیند ارزیابی با دبیرخانه «سنجش شایستگی و ارزیابی عملکرد رؤسای مؤسسه‌های علمی» مستقر در مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، به‌صورت کامل همکاری داشته و اطلاعات مورد نیاز را ارائه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1088944